.
3. april – “Afrique Mon Afrique”
U okviru programa „Afrique mon Afrique” nastupiće specijalni gosti: Kemo Sundiulu Sisoko, umetnik iz Senegala koji svira koru (afrička harfa sa 21 žicom), Igor Vincetić (perkusije) i Lisleinis Mesa Rivero, plesačica sa Kube. Ulaznica za ovaj događaj se može kupiti svakog dana na sceni “Das Boot” od 9 – 20h, po ceni od 300 dinara.
Kemo Sundiulu Sisoko je rođen u Senegalu u čuvenoj muzičkoj porodici. Svira koru (afrička harfa sa 21 žicom), kao i udaračke instrumente – đembe, dundun i sabar. Sisoko takođe peva, igra i pravi koreografije mešajući različite zapadno-afričke kulture.
Odrastao je u autentičnom muzičkom okruženju, kao unuk Sundiulu Sisoka, kralja kore. Od najranijeg detinjstva pratio je korake svojih predaka. Svoju prvu turneju imao je 1985. u Norveškoj. Sisoko je 1987. postao član Ballet des Ambassadeurs du Senegal kog vodi Pol Žanzu, a nakon toga pridružio se grupi Roy Bax pod vođstvom Seku Mbaja.
Tokom dvanaest godina svirao je i bio umetnički direktor Ballets d’Afrique Noire, zajedno sa Mamadu Mansur Guejem. Sisoko se 2002. preselio u Pariz i osnovao sopstvenu grupu Doman-Doman (u prevodu – korak po korak ). Zahvaljujući svom velikom iskustvu, sa Doman–Doman izvodio je razne spektakle kako u Francuskoj, tako i po celoj Evropi. U Parizu je 2007. osnovao sopstveno udruženje Nion Dema (solidarnost) i promovisao afričku muziku i ples, držao časove đembea, koncerte i radionice. Kemo živi i radi u Švedskoj, gde je sa svojom suprugom osnovao grupu Badin Dioko.
10. april – Jazz Cats
- Aleksandar Bahun – klavir
- Kristijan Mlačak – saksofon
- Milan Pavković – kontrabas
- Peđa Milutinović – bubnjevi
- Uroš Šećerov – perkusije
Sastav Jazz Cats čine vrsni džez muzičari iz različitih krajeva Srbije, koji su se okupili oko zajedničke ljubavi prema džezu, a sa ciljem da sa publikom podele uživanje u originalnim interpretacijama kompozicija poznatih muzičara: Majkla Brekera, Fredija Habarda, Roja Hargruva i drugih. Na koncertu u okviru džez scene „Friday Nights at Apolo“ sviraće kompozicije u džez, gruv i fank aranžmanima.
12. april – Hot Club of Belgrade
- Branko Maćić – solo gitara
- Filip Krumes – violina
- Momir Stanišić – ritam gitara
- Vladimir Nikić – kontrabas
Hot Club of Belgrade gaji manouche jazz, stil koji je u Francuskoj nastao na fuziji muzike roma zapadne evrope i američkog džeza sa početka prošlog veka, a čiji su rodonačelnici gitarista Đango Rajnhart i violinista Stefan Grapeli. Kao jedan od najvažnijih predstavnika ovog muzičkog pravca u regionu, bend bazira svoj repertoar kako na standardima džez, sving i džipsi muzike, tako i na autorskim kompozicijama. “Hot Club of Belgrade” je u poslednjih nekoliko godina veoma aktivan na našoj koncertnoj i klupskoj sceni, a pre par godina je na “Jazzycolors” festivalu u Parizu doživeo ovacije publike. Do sada su izdali dva CD albuma, a treći je u pripremi.
13. april – Jazz Jevremova – Ulica susreta
12-14h – DJ Miljko: swing, bee-bop na pločama
14-15h – Alex & The Fergusons
- Aleksandra Bijelić Aleksijević – vokal
- Aleksandar Jaćimović – tenor saksofon
- Ivan Aleksijević – klavir
- Milan Pavković – kontrabas
- Petar Radmilović – bubnjevi
Neverovatna lakoća muziciranja, u tri reči, opisaće nam ovu mladu, svežu pojavu na našem pomalo uspavanom džez nebu. Aleksandra Bijelić Aleksijević sa svojim sastavom koji čine seniori domaće džez scene, nudi nam umivene melodije i rime poznatih džez i pop standarda, pažljivo odabrane i znalački izvedene.
15-16h – Serbian Jazz, Bre!
- Ivan Grlić – visual art, vj
- Aleksandar Jovanović Šljuka – kompozitor, aranžer, klavir, sintisajzer
- Filip Krumes – violina
- Marko Fabry – bas gitara
- Aleksandar Cvetković – bubnjevi
- Uroš Šećerov – udaraljke
„Serbian Jazz, Bre!” je multimedijalni pojekat fotografa Ivana Grlića, koji se bazira na spoju dve umetnosti – muzike i fotografije. Specifičan izraz osmišljen je sa ciljem da se zvukom i slikom oslika stilski raznovrstan trag mnogobrojnih umetnika koji su stvarali u različitim periodima istorijskog razvoja srpskog džeza. Imajući u vidu inspirisanost srpskih džez stvaralaca tradicionalnim pristupom džezu, modernijim smernicama u ovom žanru, ali i folklornim muzičkim blagom našeg podneblja, logična je objedinjenost ovih elemenata u muzici sastava „Serbian Jazz, Bre!”, koga čine muzičari svesni stilskog bogatstva džez žanra u Srbiji. Integralni deo performansa čini video rad kojim se autor i inicijator projekta, fotograf Ivan Grlić, predstavlja u ulozi Vj-a.
16-17h – Tetratones
Samoinovacija i testiranje sopstvenih granica kreativnosti je svakako jedan od ciljeva misije ovog muzičkog sastava. Od svinga do blinga, ovo će muzički probuditi i pokrenuti vašu maštu. Muzički sastav Tetratones svojoj publici približava zvuke džeza, brazilske poetike i pop melodija u urbanim aranžmanima. Svaki koncert je svojevrsno muzičko putovanje oko sveta.